Energia plus dofinansowanie

Jeśli interesuje Cię program Energia Plus dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm, to jesteś w dobrym miejscu. W obliczu rosnących potrzeb energetycznych i konieczności dbania o naszą planetę, BG Energy Group wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, specjalizując się w nowoczesnych rozwiązaniach fotowoltaicznych dla firm i pomocy przy staraniu się o dotacje unijne na OZE.

Program Energia Plus otwiera przedsiębiorstwom drogę do uzyskania dofinansowania na inwestycje w odnawialne źródła energii, w tym nowe źródła ciepła i energii elektrycznej. Skorzystaj z okazji do zainwestowania w przyszłość, minimalizacji kosztów operacyjnych i przyczynienia się do ochrony środowiska.

Dofinansowanie Energia Plus – najważniejsze informacje

Program Energia Plus oferuje dofinansowanie dla firm na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii. Wsparcie ma postać pożyczki, którą można wykorzystać na inwestycje poprawiające efektywność energetyczną, takie jak instalacje fotowoltaiczne, termomodernizacja, pompy ciepła czy systemy rekuperacji. Nabór wniosków trwa do 13 grudnia 2024 roku lub do wyczerpania dostępnych funduszy.

Aktualne zasady programu Energia Plus

Beneficjenci

 • Przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców

Zakres inwestycji

 • M.in. termomodernizacja, fotowoltaika, pompy ciepła, rekuperacja, kogeneracja

Forma i kwota wsparcia

 • Pożyczka. Od 0,5 mln do 500 mln zł

Terminy

 • Nabór do 13.12.2024 roku

Co obejmuje dofinansowanie Energia Plus?

 • Ograniczenie zużycia energii i surowców pierwotnych.
 • Ograniczenie lub wyeliminowanie szkodliwej emisji do atmosfery z obiektów energetycznego spalania.
 • Poprawa jakości powietrza.
 • Poprawa efektywności energetycznej.
 • Modernizacja lub rozbudowa sieci ciepłowniczych.
 • Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej – chodzi tu o budowę lub modernizację jednostek wytwórczych, które do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej używają odnawialnych źródeł energii. Przykłady to instalacje fotowoltaiczne oraz systemy wykorzystujące energię z ciepła odpadowego.

Program Energia Plus dofinansowanie – dla kogo?

Energia Plus dofinansowanie jest przeznaczone dla podmiotów biznesowych – przedsiębiorców w rozumieniu ustawy z 6 marca 2018 roku Prawo przedsiębiorców, wykonujących działalność gospodarczą.

Po dofinansowanie mogą ubiegać się:

 • osoby fizyczne,
 • osoby prawne,
 • jednostki organizacyjne niebędące osobą prawną, którym odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną,
 • wspólnicy spółki cywilnej w zakresie wykonywanej przez nich działalności gospodarczej.

W dokumentach, które regulują zasady udzielania dotacji, nie ma ograniczeń związanych z wielkością podmiotu biznesowego. Dlatego z dotacji mogą skorzystać mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

Energia Plus dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm – wysokość dotacji

Program Energia Plus to pomoc w formie pożyczki. Maksymalna kwota dotacji wynosi od 0,5 mln do 500 mln zł.

Dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm z programu Energia Plus może być oferowane na warunkach rynkowych lub preferencyjnych. Środki z programu mogą pokryć do 85% kosztów kwalifikowanych.

Chcesz wiedzieć więcej? Zachęcamy do kontaktu!

Czym się zajmujemy

Projektujemy duże instalacje fotowoltaiczne

W Twoim imieniu składamy wnioski do urzędów, opracowujemy projekt budowlany i staramy się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Zapewniamy wsparcie w zakresie kompleksowej dokumentacji, niezbędnej do realizacji instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy.

Budujemy i uruchamiamy

W roli głównego wykonawcy, zajmujemy się zamawianiem i dostarczaniem elementów instalacji fotowoltaicznej, nadzorujemy cały proces budowy oraz dokonujemy podłączenia do sieci i uruchomienia Twojej elektrowni słonecznej.

Pozyskujemy dofinansowanie

Pomagamy w efektywnym uzyskaniu finansowania dla Twojej inwestycji. Dostępne są różnorodne formy wsparcia, w tym dotacje, kredyty o korzystnych warunkach oraz elastyczne możliwości leasingowe.

Pomagamy w umowie z operatorem energetycznym

Nieistotne, czy zamierzasz zbyć całą wytworzoną energię z instalacji czy też tylko nadmiar, udzielamy wsparcia w negocjacjach umowy z operatorem, która zoptymalizuje czas zwrotu inwestycji.

Monitorujemy i serwisujemy

Angażujemy się w nadzór nad funkcjonowaniem Twojej instalacji oraz zapewniamy regularne inspekcje i konserwację.

Dzierżawimy grunty

Nasze wysiłki nie tylko pomagają firmom w dążeniu do osiągnięcia niezależności energetycznej, ale także aspirujemy do aktywnego udziału w produkcji energii odnawialnej. W związku z tym, z entuzjazmem zaproponujemy wydzierżawienie Twojej nieruchomości i zainstalujemy na niej farmę fotowoltaiczną.

Energia Plus dofinansowanie – rozwijaj swoją firmę z BG Energy Group

Dlaczego warto wybrać BG Energy Group jako swojego partnera w drodze po dofinansowanie Energia Plus? Nasz zespół ekspertów nie tylko pomoże Ci przebrnąć przez proces aplikacyjny, ale również zapewni wsparcie na każdym etapie – od przygotowania niezbędnej dokumentacji, poprzez doradztwo techniczne, aż po finalizację projektu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży OZE, szczególnie w realizacji projektów fotowoltaicznych, jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb. Nie pozwól, aby skomplikowany proces ubiegania się o dofinansowanie stanął na drodze do Twojego sukcesu. Z BG Energy Group masz pewność, że każdy detal zostanie dopracowany z najwyższą starannością.

Dofinansowanie Energia Plus – współpraca, która napędza przyszłość

Fotowoltaika dla firm to nasza specjalność. BG Energy Group oferuje nie tylko pomoc przy ubieganiu się o dofinansowanie Energia Plus, ale także kompleksową obsługę Twojego projektu fotowoltaicznego. Od wstępnej oceny, przez projektowanie, budowę instalacji, aż po serwis i konserwację – nasz zespół jest z Tobą na każdym kroku.

Rozważasz budowę farmy fotowoltaicznej lub potrzebujesz magazynu energii do fotowoltaiki? Jesteśmy gotowi dostarczyć Ci najnowocześniejsze rozwiązania, które pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać potencjał słońca. Niech Twoja firma stanie się częścią zielonej rewolucji z BG Energy Group – liderem fotowoltaiki w Wielkopolsce. Zapraszamy do współpracy i wspólnego kształtowania przyszłości, w której energia odnawialna jest na wyciągnięcie ręki.

Oto pytania, na które być może szukasz odpowiedzi:

Dach Twojej firmy to nie jedyny miejsce dla instalacji fotowoltaicznej. Równie dobrze możemy ją posadowić na gruncie, obok firmy, na parkingu w formie wiaty solarnej lub na elewacji budynku.

W naszym kalkulatorze porównamy zużycie energii elektrycznej Twojego przedsiębiorstwa z prognozowaną produkcją. Następnie według Twoich preferencji dobierzemy taką moc instalacji, która będzie maksymalizowała autokonsumpcję, współpracowała z magazynem energii lub generowała nadwyżki.

Sam proces projektowy, który kończy się uzyskaniem pozwolenie na budowę, jest mocno uzależniony od tempa w jakim instytucje wydają niezbędne zgody. Etap ten trwa od 8 do 14 miesięcy. Dlatego, jeśli planujesz inwestycję w fotowoltaikę dopiero za parę lat, warto wcześniej zadbać o formalności.

Przy obecnych zawirowaniach na rynku energii, czas zwrotu inwestycji wynosi od 4 do 7 lat. Dokładne wyliczenie przedstawimy w naszym kalkulatorze.

Formularz kontaktowy


CHCESZ uzyskać więcej informacji?
skontaktuj się z nami!

kontakt:

NIP: 7831866757
KRS: 0000998162
REGON: 523463264
Kapitał zakładowy: 90 000 zł

BG ENERGY GROUP © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to Top