ESG fotowoltaika dla firm

W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej i zmieniającego się krajobrazu biznesowego, przedsiębiorstwa w Polsce coraz śmielej kroczą ścieżką zrównoważonego rozwoju. Ważną kwestią staje się zbiór zasad ESG i raportowanie niefinansowe. Elementy ESG (Environmental, Social and Governance), czyli odpowiedzialność środowiskowa, społeczna i związana z zarządzaniem, stają się fundamentem kształtowania nowoczesnego i odpowiedzialnego wizerunku firmy. Wdrażanie praktyk zgodnych z regulacjami ESG nie tylko przyciąga inwestorów, ale również otwiera drzwi do korzystniejszych warunków kredytowych. W BG Energy Group rozumiemy te zmiany i oferujemy rozwiązania, które wspierają firmy w realizacji ich zielonych celów.

Co to jest ESG i raportowanie niefinansowe?

ESG to klucz do przyszłości każdego przedsiębiorstwa aspirującego do roli lidera w zrównoważonym rozwoju. To zbiór zasad, który składa się z trzech filarów: Environmental (środowiskowy), Social (społeczny) i Governance (ład korporacyjny). ESG wyznacza drogę do osiągnięcia trwałego sukcesu. Zasady te definiują ramy działania firmy w sposób, który sprzyja ochronie środowiska, ma na uwadze dobro społeczeństwa oraz stawia na etyczne i transparentne zarządzanie przedsiębiorstwem. W BG Energy Group wierzymy, że zintegrowane podejście do ESG to fundament budowania zaufania wśród klientów i akcjonariuszy oraz klucz do długoterminowego sukcesu.

Czym się zajmujemy

Projektujemy duże instalacje fotowoltaiczne

Pełnimy rolę Twojego przedstawiciela w procesie składania wniosków do urzędów, opracowujemy projekt budowlany i staramy się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Zapewniamy kompleksową dokumentację, niezbędną do realizacji instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy.

Budujemy i uruchamiamy

W roli głównego wykonawcy, jesteśmy odpowiedzialni za zamówienie i dostarczenie elementów instalacji fotowoltaicznej, nadzór nad całością procesu budowy oraz wykonanie podłączenia do sieci i uruchomienie Twojej elektrowni słonecznej.

Pozyskujemy dofinansowanie

Pomocnym jesteśmy w efektywnym pozyskaniu finansowania dla Twojej inwestycji. Możliwe są dotacje, kredyty o korzystnych warunkach oraz elastyczne opcje leasingowe.

Pomagamy w umowie z operatorem energetycznym

Nie ważne, czy planujesz sprzedać całą wyprodukowaną energię z instalacji czy tylko nadwyżki, udzielamy wsparcia w negocjacjach umowy z operatorem, która zoptymalizuje czas zwrotu inwestycji.

Monitorujemy i serwisujemy

Bierzemy na siebie obowiązek monitorowania działania Twojej instalacji i zapewniamy regularne inspekcje oraz konserwację.

Dzierżawimy grunty

Nasze działania mają na celu nie tylko wspieranie firm w osiąganiu niezależności energetycznej, ale także chcemy aktywnie uczestniczyć w produkcji energii odnawialnej. Dlatego z entuzjazmem proponujemy wydzierżawienie Twojego terenu i zainstalowanie na nim farmy fotowoltaicznej.

ESG fotowoltaika dla firm – jak inwestycja w OZE wpływa na kształtowanie wizerunku przedsiębiorstwa

Fotowoltaika oferuje unikalną możliwość wpisania się w komponenty ESG, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska, wspierania społeczności oraz zwiększenia niezależności energetycznej. W BG Energy Group wiemy, że instalacja systemów fotowoltaicznych to nie tylko krok w kierunku dekarbonizacji, ale również istotny element strategii zrównoważonego rozwoju. Korzyści są widoczne niemal natychmiast – od zwiększenia morale pracowników, przez oszczędności kosztów operacyjnych, aż po zmniejszenie śladu węglowego. Nasze rozwiązania fotowoltaiczne dostosowane są do potrzeb każdego przedsiębiorstwa, przyspieszając realizację ich celów ESG.

ESG fotowoltaika dla firm – zrób krok w stronę zrównoważonego rozwoju z BG Energy Group

Oferujemy pełen zakres usług związanych z budową farm fotowoltaicznych, od wstępnych analiz, przez projektowanie i instalację, aż po konserwację i serwis fotowoltaiki. Instalujemy także magazyny energii do fotowoltaiki, co jeszcze bardziej wzmacnia niezależność energetyczną przedsiębiorstwa. Nasza oferta obejmuje również wsparcie i pomoc przy staraniu się o dofinansowanie do fotowoltaiki dla firm.

Jesteśmy przekonani, że fotowoltaika dla firm to nie tylko krok w stronę zrównoważonego rozwoju, ale również przemyślana inwestycja, która przynosi wymierne korzyści biznesowe. Zapraszamy do współpracy z BG Energy Group – ESG fotowoltaika dla firm. Razem możemy kształtować przyszłość w duchu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności ESG.

Oto pytania, na które być może szukasz odpowiedzi:

Dach Twojej firmy to nie jedyny miejsce dla instalacji fotowoltaicznej. Równie dobrze możemy ją posadowić na gruncie, obok firmy, na parkingu w formie wiaty solarnej lub na elewacji budynku.

W naszym kalkulatorze porównamy zużycie energii elektrycznej Twojego przedsiębiorstwa z prognozowaną produkcją. Następnie według Twoich preferencji dobierzemy taką moc instalacji, która będzie maksymalizowała autokonsumpcję, współpracowała z magazynem energii lub generowała nadwyżki.

Sam proces projektowy, który kończy się uzyskaniem pozwolenie na budowę, jest mocno uzależniony od tempa w jakim instytucje wydają niezbędne zgody. Etap ten trwa od 8 do 14 miesięcy. Dlatego, jeśli planujesz inwestycję w fotowoltaikę dopiero za parę lat, warto wcześniej zadbać o formalności.

Przy obecnych zawirowaniach na rynku energii, czas zwrotu inwestycji wynosi od 4 do 7 lat. Dokładne wyliczenie przedstawimy w naszym kalkulatorze.

Formularz kontaktowy


CHCESZ uzyskać więcej informacji?
skontaktuj się z nami!

kontakt:

NIP: 7831866757
KRS: 0000998162
REGON: 523463264
Kapitał zakładowy: 90 000 zł

BG ENERGY GROUP © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to Top