Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Co zyskasz dzięki instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie?

Oszczędność

Największą zaletą własnej instalacji fotowoltaicznej jest produkcja prądu, którego nie będziesz musiał kupować od energetyki, więc rosnące ceny energii nie będą Cię martwiły. A w dodatku, nadwyżki możesz sprzedać z zyskiem - im droższa energia, tym większy Twój zarobek. To podwójna korzyść.

Wzrost konkurencyjności

Inwestując w instalacje fotowoltaiczną, zredukujesz koszty energii elektrycznej, a w efekcie koszty wytworzenia Twojego produktu lub usługi. Dzięki temu będziesz mógł oferować swoim klientom niższe ceny, a Twoje przedsiębiorstwo zostawi konkurencje daleko w tyle.

Odliczenie od podatku

Decydując się na inwestycję w fotowoltaikę będziesz mógł oszczędzić na podatku dochodowym, a także odliczyć pełny 23% VAT - co najmniej kilka tysięcy złotych.

Wizerunek ekologicznej firmy

Ochrona środowiska jest obecnie bardzo ważna dla Twoich klientów – coraz chętniej wybierają ekologiczne firmy. Dzięki instalacji Twoje przedsiębiorstwo będzie postrzegane jako świadome i odpowiedzialne za środowisko.

 • Margonin

  3 MW

 • Rożniatowice

  1 MW

 • Rejowiec

  1 MW

 • Dąbrowa Nowogardzka

  1 MW

 • Suserz

  500 kW

Analiza profilu zużycia energii

Opracowany przez nas kalkulator porównuje zużycie energii w Twojej firmie z możliwą produkcją z projektowanej instalacji fotowoltaicznej na podstawie bazy danych PVGIS-SARAH2 dostarczoną przez CM SAF (The Satellite Applications Facility on Climate Change) .

Narzędzie zestawia ze sobą niemal 70 000 wartości modelując najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb instalację fotowoltaiczną, pokazując między innymi: bieżące pokrycie zapotrzebowania z fotowoltaiki czy ilość energii oddanej do sieci. I to w odniesieniu do każdej godziny dnia oraz każdego dnia w ciągu całego roku.

Obecnie żaden dostępny na rynku program, ani żadna firma konkurencyjna* nie oferuje tak złożonych obliczeń, dzięki czemu nasza oferta najlepiej odpowie na Twoje oczekiwania.

W dodatku mamy możliwość wykonywania obliczeń systemu fotowoltaicznego współpracującego z magazynem energii i przedstawiania ilość nadwyżek oddanych do magazynu czy bieżące pokrycie zapotrzebowania z magazynu.

Jeśli chcesz bezpłatnie zobaczyć wyniki dla Twojej firmy, skontaktuj się z nami, klikając poniżej:

Jak sfinansujesz instalacje fotowoltaiczną dla Twojej firmy?

Ogólnopolski program "Energia Plus"

Pożyczką, która może pokryć do 85% kosztów kwalifikowanych. Na tę formę wsparcia oszacowano większą część środków – ok. 1 265 000 000,00 zł.

Gwarancja Biznesmax z dotacją

Kredyt przeznaczony jest dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw i udzielany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Jeśli kredytobiorca nie będzie w stanie spłacić zobowiązania z własnych środków, wówczas BGK jako gwarant zrobi to za niego.

Leasing

Uproszczona procedura i szybka decyzja, zaledwie w ciągu 1-4 dni. Dzięki leasingowi świadczenia podatkowe ulegają zmniejszeniu poprzez wrzucenie wydatków na instalację PV w koszty uzyskania przychodu. Minimalny wkład własny, ponadto, leasing nie wpływa na zdolność kredytową leasingobiorcy

Programy regionalne

Szukając możliwości otrzymania dofinansowania na budowę instalacji fotowoltaicznych warto zwrócić uwagę również na programy regionalne. Oferowane są przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Warto też zwrócić uwagę na dofinansowania gminne.

Zainwestuj w zieloną przyszłość swojej firmy i zaoszczędź na rachunkach za prąd. Wypełnij krótki formularz lub zadzwoń, a nasi eksperci podczas krótkiej konsultacji odpowiedzą na Twoje pytania i nakreślą dalszy plan działania.

Oto pytania, na które być może szukasz odpowiedzi:

Dach Twojej firmy to nie jedyny miejsce dla instalacji fotowoltaicznej. Równie dobrze możemy ją posadowić na gruncie, obok firmy, na parkingu w formie wiaty solarnej lub na elewacji budynku.

W naszym kalkulatorze porównamy zużycie energii elektrycznej Twojego przedsiębiorstwa z prognozowaną produkcją. Następnie według Twoich preferencji dobierzemy taką moc instalacji, która będzie maksymalizowała autokonsumpcję, współpracowała z magazynem energii lub generowała nadwyżki.

Sam proces projektowy, który kończy się uzyskaniem pozwolenie na budowę, jest mocno uzależniony od tempa w jakim instytucje wydają niezbędne zgody. Etap ten trwa od 8 do 14 miesięcy. Dlatego, jeśli planujesz inwestycję w fotowoltaikę dopiero za parę lat, warto wcześniej zadbać o formalności.

Przy obecnych zawirowaniach na rynku energii, czas zwrotu inwestycji wynosi od 4 do 7 lat. Dokładne wyliczenie przedstawimy w naszym kalkulatorze.

Formularz kontaktowy


CHCESZ uzyskać więcej informacji?
skontaktuj się z nami!

kontakt:

NIP: 7831866757
KRS: 0000998162
REGON: 523463264
Kapitał zakładowy: 90 000 zł

BG ENERGY GROUP © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to Top