Fotowoltaika dla firm Poznań

Fotowoltaika Poznań to doskonała inwestycja, jeśli chcesz zmniejszyć koszty operacyjne Twojej firmy oraz wzmocnić jej ekologiczny wizerunek. Bazując na naszym doświadczeniu w branży fotowoltaicznej oferujemy kompleksowe rozwiązania, które pomogą Twojej firmie stać się bardziej samowystarczalną energetycznie.

Fotowoltaika dla firm Poznań od BG Energy Group jest gwarancją profesjonalizmu na każdym etapie. Doskonale znamy branżę, technologie i trendy, dzięki czemu możemy dostarczyć Ci najnowocześniejsze, najbardziej efektywne i ekologiczne rozwiązania.

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę dla firm Poznań od BG Energy Group?

Oszczędność

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną dla Twojego przedsiębiorstwa to jednorazowa inwestycja, która znacznie redukuje koszty za energię elektryczną. Taka decyzja może przynieść roczne oszczędności rzędu od kilkunastu tysięcy do miliona złotych, w zależności od profilu i skali działalności.

Podzespoły z własnego importu

Kupując moduły fotowoltaiczne od producentów, eliminujemy pośredników, którzy dodają swoje marże do produktów. To oznacza, że nie płacimy dodatkowej prowizji, co przekłada się na znacznie niższe koszty zakupu. Dzięki eliminacji pośredników możemy oferować naszym klientom konkurencyjne ceny. Importując moduły fotowoltaiczne od producentów, mamy kontrolę nad umowami i dostawami. To oznacza, że możemy negocjować najlepsze warunki dla naszych klientów i zapewnić dostępność produktów w dogodnym terminie.

Doświadczenie z biurokracją

Dewelopując projekty wielkoskalowych farm fotowoltaicznych oraz komercyjnych instalacji w naszej grupie doświadczyliśmy wielu przeszkód na etapach uzyskiwania pozwoleń. Dzięki nabytemu doświadczeniu, wyrobionym procesom i powielanym schematom działania skutecznie skracamy czas wydawania decyzji przez urzędników i eliminujemy problemy mogące zablokować inwestycje.

Niezbędne kompetencje w obszarze jednej firmy

Podczas rozwoju projektów OZE w danym przedsiębiorstwie potrzebne są najróżniejsze kompetencje. Od kompetencji zespołu projektowego, przez dobrze wykonany montaż, aż po serwis i utrzymanie. Warto zwrócić uwagę na to, czy w danym projekcie bierze udział firma, która potrafi zabezpieczyć wszystkie te obszary. To usuwa ryzyko angażowania kilku firm w projekt i niezrozumienia pomiędzy nimi. Podczas inwestycji wszystkie te obszary muszą ze sobą dobrze współdziałać.

Mówimy, jeżeli się nie da

Jesteśmy firmą, która ceni sobie uczciwość. Jeżeli w trakcie projektu natkniemy się na wyzwanie, z którym nie potrafimy sobie poradzić, od razu informujemy o tym klienta i wspólnie szukamy rozwiązania zastępczego.

 • Margonin

  3 MW

 • Rożniatowice

  1 MW

 • Rejowiec

  1 MW

 • Dąbrowa Nowogardzka

  1 MW

 • Suserz

  500 kW

Panele fotowoltaiczne Poznań – zainwestuj w zieloną energię

Nowoczesne panele fotowoltaiczne efektywnie zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Słońce stanowi niewyczerpane źródło, w przeciwieństwie do paliw kopalnych, których według szacunku wielu ekspertów starczy jeszcze na zaledwie 40-50 lat. Dlatego montaż paneli fotowoltaicznych dla firm w Poznaniu to przyszłościowa inwestycja – ich zielona energia zasili wszystkie urządzenia w budynkach: w biurach, magazynach, fabrykach itp. Zainwestuj w darmową energię elektryczną, którą Twoja firma będzie wykorzystywać przez dekady.

Fotowoltaika dla firm Poznań – postaw na samowystarczalność energetyczną

Wahania cen energii w ostatnich latach powodowały dużą niepewność w prowadzeniu biznesu, w szczególności dla zakładów produkcyjnych i branży magazynowej. Odpowiedzią jest fotowoltaika dla przedsiębiorstw Poznań, dzięki której w znacznej części możesz uniezależnić swój biznes od zakładów energetycznych. Energia słoneczna, którą pozyskujesz, jest wykorzystywana na bieżąco – na autokonsumpcję, a nadwyżka jest sprzedawana do sieci energetycznej. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować pracę instalacji fotowoltaicznej możesz połączyć ją z magazynem energii. Wówczas Twoja nadprodukcja w pierwszej kolejności naładuje bank energii, do której będziesz miał dostęp w godzinach nocnych.

Fotowoltaika dla firmy Poznań – dlaczego to się opłaca?

Instalacja fotowoltaiczna to kluczowa inwestycja dla każdego przedsiębiorstwa, oferująca nie tylko korzyści finansowe, ale i wzmacniająca wizerunek firmy. Przedsiębiorcy mogą odliczać koszty zakupu instalacji od podatku oraz odliczyć pełny VAT – co najmniej kilka tysięcy złotych. Dodatkowo, istnieje możliwość uzyskania korzystnych pożyczek czy leasingu na zakup instalacji. Nasza firma ułatwia proces załatwiania formalności, oszczędzając czas i energię przedsiębiorców. Instalacja paneli fotowoltaicznych to nie tylko oszczędności, ale również krok w stronę zrównoważonego rozwoju, co z pewnością zyska uznanie w oczach Twoich klientów, którzy to z powodu wymagań lub własnych przekonań coraz częściej kierują się świadomością ekologiczną przy wyborze kontrahentów. Dbając o środowisko, podnosisz prestiż swojej firmy jako lidera odpowiedzialnego biznesu. Zainteresowany fotowoltaiką na firmę w Poznaniu? Zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści są gotowi odwiedzić Twoją firmę i przedstawić indywidualną ofertę.

Fotowoltaika Poznań – kompleksowe usługi BG Energy Group

Jak długo trwa montaż instalacji fotowoltaicznej? Budowa farmy fotowoltaicznej to około 2 miesiące. Prace w terenie poprzedzone są uzyskaniem niezbędnej dokumentacji: warunki zabudowy (ok. 3 miesiące), warunki przyłączenia (ok. 5 miesięcy), projekt budowlany (ok. 2 miesiące), pozwolenie na budowę (ok. 3 miesiące).

Inwestycje w fotowoltaikę dla firm w Poznaniu wymagają uzyskania niezbędnych zgód, pracy zespołu specjalistów branżowych podczas projektu oraz montażu, a także uregulowania kwestii formalnych po zakończonej inwestycji. Specjalizujemy się w komercyjnych instalacjach fotowoltaicznych, zmniejszając tym samym ryzyko przeznaczenia dużej ilości czasu na zrozumienie specyfiki działania danej firmy. Dzięki temu możemy dużo szybciej rozpocząć docelowe działanie i doprowadzić projekt do szczęśliwego zakończenia.

Firma fotowoltaiczna Poznań – profesjonalny montaż paneli

Montujemy panele słoneczne na dachach płaskich krytych membraną lub papą, wykorzystując do tego konstrukcje klejone, które znacznie redukują wagę systemu, zgodnie z wcześniej przeprowadzonymi obliczeniami nośności dachu. Specjalizujemy się w konstrukcjach gruntowych, zarówno w układzie południowym jaki i wschód-zachód, a także mamy zrealizowane inwestycje na wiatach solarnych – carportach. Co najważniejsze, nasi specjaliści mają certyfikaty oraz uprawnienia SEP do pracy z niskim i średnim napięciem, uprawnienia do obsługi koparki, podnośników, podestów i kafara, a nasi kierownicy budów mają uprawnienia do kierowania robotami w branży konstrukcyjnej i elektrycznej bez ograniczeń, a także wieloletnie doświadczenie przy budowie farm fotowoltaicznych. To gwarancja bezpiecznego montażu instalacji fotowoltaicznej oraz jej nienagannej pracy przez dekady.

Montaż paneli fotowoltaicznych dla firm Poznań

Nie musisz martwić się o to, że Twoja inwestycja okaże się nietrafiona – nasi specjaliści w ramach bezpłatnej konsultacji i wizji lokalnej precyzyjnie ocenią wymaganą moc i rozmiar instalacji, a także wskażą najlepsze miejsce jej montażu, aby system działał efektywnie przez wiele lat. Analizę zapotrzebowania przedsiębiorstwa obliczamy w naszym autorskim programie, na podstawie godzinowego profilu zużycia energii elektrycznej pobranego z Twojego licznika energii i możliwości generacji systemu fotowoltaicznego w lokalizacji przedsiębiorstwa. W naszej pracy wykorzystujemy satelitarne bazy danych o nasłonecznieniu, dedykowane programy PV SOL oraz CAD do projektowania i drony do wizji lokalnych.

Fotowoltaika dla przedsiębiorstw Poznań – cena i koszty

Skupiając się na fotowoltaice dla firm, warto zastanowić się nad tym, jakie koszty są z nią związane. Cena systemu fotowoltaicznego zależy od wielu elementów i nie mamy ustalonego z góry cennika. Podchodzimy do sprawy profesjonalnie i dokładnie badamy potencjalne miejsce montażu, istniejącą infrastrukturę elektryczną, warunki nasłonecznienia, a także uwarunkowania prawne. Dopiero po takiej analizie możemy naszym klientom biznesowym zapewnić pełną przejrzystość kosztów bez niespodzianek.

Fotowoltaika Poznań – zrównoważone rozwiązanie dla Twojego biznesu

Jeśli interesuje Cię efektywny system fotowoltaiczny dla Twojej firmy, Poznań to miejsce, które aktywnie korzysta z zalet energii odnawialnej. Co oferujemy:

Wejdź na nową ścieżkę rozwoju i wybierz naszą fotowoltaikę w Wielkopolsce. Zapraszamy do kontaktu, aby omówić rozwiązania dostosowane do potrzeb Twojego biznesu. Napisz lub zadzwoń do nas!

Oto pytania, na które być może szukasz odpowiedzi:

Dach Twojej firmy to nie jedyny miejsce dla instalacji fotowoltaicznej. Równie dobrze możemy ją posadowić na gruncie, obok firmy, na parkingu w formie wiaty solarnej lub na elewacji budynku.

W naszym kalkulatorze porównamy zużycie energii elektrycznej Twojego przedsiębiorstwa z prognozowaną produkcją. Następnie według Twoich preferencji dobierzemy taką moc instalacji, która będzie maksymalizowała autokonsumpcję, współpracowała z magazynem energii lub generowała nadwyżki.

Sam proces projektowy, który kończy się uzyskaniem pozwolenie na budowę, jest mocno uzależniony od tempa w jakim instytucje wydają niezbędne zgody. Etap ten trwa od 8 do 14 miesięcy. Dlatego, jeśli planujesz inwestycję w fotowoltaikę dopiero za parę lat, warto wcześniej zadbać o formalności.

Przy obecnych zawirowaniach na rynku energii, czas zwrotu inwestycji wynosi od 4 do 7 lat. Dokładne wyliczenie przedstawimy w naszym kalkulatorze.

Formularz kontaktowy


CHCESZ uzyskać więcej informacji?
skontaktuj się z nami!

kontakt:

NIP: 7831866757
KRS: 0000998162
REGON: 523463264
Kapitał zakładowy: 90 000 zł

BG ENERGY GROUP © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to Top