Magazyny energii

Jakie korzyści daje magazyn energii?

Zwiększenie autokonsumpcji

Gdy instalacja fotowoltaiczna produkuje więcej energii niż firma jest w stanie wykorzystać - jej nadwyżka trafia do magazynu. Naładowany magazyn energii może jeszcze przez pewien czas po zachodzi Słońca zasilać przedsiębiorstwo darmową energią.

Zabezpieczenie przed brakiem zasilania

Zainstalowany w firmie magazyn energii pozwala na podtrzymanie działana kluczowych obszarów takich jak maszyny czy serwery w Twoim przedsiębiorstwa w przypadku awarii sieci lub blackoutu.

Maksymalizacja zysków

Magazyn można naładować nadwyżkami generowanymi z instalacji fotowoltaicznej lub z sieci w momencie, gdy energia jest najtańsza i sprzedać, w ciągu dnia gdy ta jest najdroższa.

Oszczędności

Zwiększenie autokonsumpcji energii w Twoim przedsiębiorstwie pozwoli na szybszy zwrot z inwestycji w OZE. Zabezpieczenie przed brakiem zasilania umożliwi uchroni Cię przed stratami powodowanymi przez przestoje minimalizując straty.

Zobacz jak magazyn energii sprawdzi się w Twojej firmie

Na podstawie danych zużycia Twojej firmy dobierzemy moc i pojemność magazynu energii. Obliczymy godzinowe pokrycie zapotrzebowania, przepływ energii oraz wzrost autokonsumpcji w przypadku instalacji fotowoltaicznej.

Najczęstsze pytania w kwestii magazynów energii

Przemysłowe magazyny energii zabudowane są najczęściej w kontenerach morskich 20 ft, 30 ft lub 40 ft. Takie jednostki wyposażone są w moduły bateryjne, system chłodzenia oraz system zarządzania energią. Mniejsze pojemności mogą być zabudowane w wentylowanych pomieszczeniach i są umieszczane w szafach typu rack.

Tak, magazyn energii to opłacalna inwestycji dla przedsiębiorstwa. Pozwala on na magazynowanie energii pobieranej z sieci, kiedy ta w ciągu dnia jest najtańsza i wykorzystać ją ze swoich zasobów zamiast kupować w szczycie. W dodatku, jeżeli magazyn współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, mamy możliwość zwiększyć autokonsumpcję z PV i tym samym przyspieszyć zwrot z inwestycji.

Tak, magazyn energii może służyć jako źródło zasilania rezerwowego dla Twojego przedsiębiorstwa.

Formularz kontaktowy


CHCESZ uzyskać więcej informacji?
skontaktuj się z nami!

kontakt:

NIP: 7831866757
KRS: 0000998162
REGON: 523463264
Kapitał zakładowy: 90 000 zł

BG ENERGY GROUP © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to Top