Magazyn energii do fotowoltaiki

Jakie korzyści daje magazyn energii?

Zwiększenie autokonsumpcji

Gdy instalacja fotowoltaiczna produkuje więcej energii niż firma jest w stanie wykorzystać - jej nadwyżka trafia do magazynu. Naładowany magazyn energii może jeszcze przez pewien czas po zachodzi Słońca zasilać przedsiębiorstwo darmową energią.

Zabezpieczenie przed brakiem zasilania

Zainstalowany w firmie magazyn energii pozwala na podtrzymanie działana kluczowych obszarów takich jak maszyny czy serwery w Twoim przedsiębiorstwa w przypadku awarii sieci lub blackoutu.

Maksymalizacja zysków

Magazyn można naładować nadwyżkami generowanymi z instalacji fotowoltaicznej lub z sieci w momencie, gdy energia jest najtańsza i sprzedać, w ciągu dnia gdy ta jest najdroższa.

Oszczędności

Zwiększenie autokonsumpcji energii w Twoim przedsiębiorstwie pozwoli na szybszy zwrot z inwestycji w OZE. Zabezpieczenie przed brakiem zasilania umożliwi uchroni Cię przed stratami powodowanymi przez przestoje minimalizując straty.

Zobacz jak magazyn energii sprawdzi się w Twojej firmie

Na podstawie danych zużycia Twojej firmy dobierzemy moc i pojemność magazynu energii. Obliczymy godzinowe pokrycie zapotrzebowania, przepływ energii oraz wzrost autokonsumpcji w przypadku instalacji fotowoltaicznej.

Najczęstsze pytania w kwestii magazynów energii

Przemysłowe magazyny energii zabudowane są najczęściej w kontenerach morskich 20 ft, 30 ft lub 40 ft. Takie jednostki wyposażone są w moduły bateryjne, system chłodzenia oraz system zarządzania energią. Mniejsze pojemności mogą być zabudowane w wentylowanych pomieszczeniach i są umieszczane w szafach typu rack.

Tak, magazyn energii to opłacalna inwestycji dla przedsiębiorstwa. Pozwala on na magazynowanie energii pobieranej z sieci, kiedy ta w ciągu dnia jest najtańsza i wykorzystać ją ze swoich zasobów zamiast kupować w szczycie. W dodatku, jeżeli magazyn współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, mamy możliwość zwiększyć autokonsumpcję z PV i tym samym przyspieszyć zwrot z inwestycji.

Tak, magazyn energii może służyć jako źródło zasilania rezerwowego dla Twojego przedsiębiorstwa.

Formularz kontaktowy


Rozwiązania energooszczędne, takie jak magazyn energii do fotowoltaiki, są kluczem do zrównoważonej przyszłości. Optymalne gospodarowanie energią generowaną przez instalacje fotowoltaiczne to nasza specjalność. BG Energy Group to firma, która stawia na innowacyjność, niezawodność i ekologiczne podejście do zarządzania energią w przedsiębiorstwie. Od wielu lat dostarczamy klientom najlepsze rozwiązania w zakresie technologii fotowoltaicznej.

Przemysłowy magazyn energii fotowoltaika: korzyść dla Twojego przedsiębiorstwa

Nasze magazyny energii umożliwiają przechowywanie nadmiaru wyprodukowanej energii, by móc później wykorzystać ją w dowolnym momencie. Co daje magazynowanie energii z fotowoltaiki?

 • Maksymalizacja wykorzystania energii słonecznej – farmy fotowoltaiczne są skutecznym sposobem na wytwarzanie energii, ale co z czasem, gdy słońce nie świeci? Magazyny energii pozwalają na przechowywanie nadwyżki energii wyprodukowanej w ciągu dnia, aby móc z niej korzystać nocą lub w pochmurne dni. To oznacza mniejszą zależność od tradycyjnej sieci i stały dostęp do energii.
 • Redukcja kosztów energii elektrycznej – magazyny energii pozwalają firmom na bardziej strategiczne zarządzanie zużyciem energii. Przechowywanie taniej energii słonecznej do użytku w godzinach szczytu, kiedy ceny energii z sieci są wyższe, może znacząco obniżyć rachunki za prąd.
 • Zwiększenie niezawodności i bezpieczeństwa energetycznego – w przypadku awarii sieci magazyn energii może zapewnić ciągłość zasilania, co jest kluczowe dla procesów biznesowych, które wymagają stałej dostępności energii.
 • Wsparcie dla zrównoważonego rozwoju – korzystając z magazyny energii fotowoltaicznej Twoja firma demonstruje zaangażowanie w zrównoważony rozwój i technologie przyjazne środowisku. To nie tylko dobry ruch dla planety, ale także silny sygnał dla klientów i partnerów biznesowych o wartościach Twojej firmy.
 • Elastyczność w zarządzaniu energią – magazyny energii dają firmom możliwość dynamicznego reagowania na zmieniające się potrzeby energetyczne oraz adaptacji do rynkowych trendów i regulacji prawnych dotyczących energii odnawialnej.
 • Potencjalne źródło dochodu – jeśli Twoja farma fotowoltaiczna wytwarza więcej energii, niż potrzebuje Twoja firma, przechowana energia może być sprzedawana z powrotem do sieci, tworząc dodatkowy strumień przychodów.

Efektywne magazynowanie energii z fotowoltaiki pozwala na stałą dostępność zielonej energii i przyczynia się do oszczędności i zrównoważonego rozwoju firmy. Wprowadzenie magazynów energii do Twojego systemu fotowoltaicznego to nie tylko krok w stronę samowystarczalności energetycznej. To strategiczna decyzja, która może przynieść znaczące korzyści finansowe, operacyjne i środowiskowe dla Twojej firmy.

Magazyn energii do fotowoltaiki od BG Energy Group: decyzja na przyszłość

Co wyróżnia nas na rynku:

 • Korzystanie z podzespołów z własnego importu – eliminujemy pośredników, nie płacimy dodatkowej prowizji, co przekłada się na znacznie niższe koszty naszej oferty.
 • Specjalizacja w B2B – rozumiemy, że inwestycje przedsiębiorstw w OZE są o wiele bardziej złożone.
 • Doświadczenie z biurokracją – skutecznie skracamy czas wydawania decyzji przez urzędników i eliminujemy problemy mogące zablokować inwestycje.
 • Niezbędne kompetencje w obszarze jednej firmy – od kompetencji zespołu projektowego, przez dobrze wykonany montaż aż po serwis i utrzymanie.
 • Kierunkowe wykształcenie kadry zarządzającej.
 • Finansowanie etapowo – nie ma konieczności od początku zabezpieczania całej wartości inwestycji.
 • Obliczenia w autorskim programie – na podstawie godzinowego profilu zużycia energii elektrycznej przedsiębiorstwa, możliwości generacji systemu fotowoltaicznego oraz przepływu energii przez magazyn, na podstawie danych  lokalizacyjnych przedsiębiorstwa.

Ponadto, jeżeli w trakcie projektu natkniemy się na wyzwanie, z którym nie potrafimy sobie poradzić, od razu informujemy o tym klienta i wspólnie szukamy rozwiązania zastępczego.

Magazynowanie energii z fotowoltaiki – bogata oferta dla każdego

Oferujemy nie tylko przemysłowe magazyny energii fotowoltaicznej, ale również dzierżawę gruntu pod fotowoltaikę oraz budowę farm fotowoltaicznych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić pełne wsparcie na każdym etapie inwestycji w odnawialne źródła energii. Skontaktuj się z nami i przekonaj się, jakie to łatwe!

 

Zaufaj ekspertom, wybierz magazyny energii od BG Energy Group

Decydując się na magazyn energii fotowoltaiki z BG Energy Group, zapewniasz sobie bezpieczeństwo, stabilność oraz efektywność energetyczną. Ciesz się korzyściami, jakie niesie ze sobą fotowoltaika w Wielkopolsce, a my zajmiemy się resztą. Zaufaj nam, nasi klienci to nasz najcenniejszy kapitał.

CHCESZ uzyskać więcej informacji?
skontaktuj się z nami!

kontakt:

NIP: 7831866757
KRS: 0000998162
REGON: 523463264
Kapitał zakładowy: 90 000 zł

BG ENERGY GROUP © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Scroll to Top